Restaurant
- Kvaliteten på kokkekunsten i denne delen av verden fortsetter å forbause og begeistre oss, sier Gwendal Poullennec, internasjonal direktør for Michelin Guide (t.v.), med Maaemos kjøkkensjef Esben Holmboe Bang, i Stavanger Konserthus.
Haakon Nordvik/Matkanalen
3 stjerner til Maaemo, for annen gang
Maaemo i Oslo fikk tre Michelin-stjerner under det digitale stjernedrysset i Stavanger Konserthus mandag kveld. Maaemo fikk også tre stjerner i 2016, som de beholdt frem til 2020, da de stengte for å flytte inn i nye lokaler i Bjørvika.
– For meg er tre stjerner den største æren du kan oppnå som kokk, som et lag, som restaurant, sa Maaemos kjøkkensjef Esben Holmboe Bang, som var tilstede i Stavanger. Maaemo fikk også Michelins «Grønne stjerne» for arbeidet med bærekraft.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Oslo-hotellene fylles opp før VM-kvartfinalen
Norwegian åpner ny direkterute mellom Glasgow og Tromsø
Historisk hotell- og restaurantkvartal under bygging i Stavanger
En ny kaffegenerasjon
SAS EuroBonus passerer 9 millioner medlemmer
Mest leste artikler
RevPAR-fall i juni for norske hoteller – rompriser ned 1,3 prosent
Økt hotellbelegg i Oslo og Trondheim i oktober 2025
Her er de 48 semifinalistene i Twinings Best Breakfast 2026
Home Hotel Bastion i Oslo totalrenovert for 45 millioner
Ny kaffegenerasjon: unge nordmenn velger iskaffe året rundt