Restaurant
Fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth utfordrer sin svenske kollega, landbruksminister Peter Kullgren, til vennskapelig kokkekamp under Bocuse d`Or Europe i Trondheim. Bildet er fra et besøk i London der dagens fisk (selvfølgelig) var norsk. Foto: NFD
Britene får ikke nok norsk fisk til fish & chips
Storbritannias beste fish & chips er kåret. Norsk torsk sto på menyen og fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth delte ut hovedprisen da britene feiret nasjonalretten under National Fish & Chip Awards 2024.
– Storbritannia er et av de største og viktigste markedene for norsk sjømat, særlig for hvit fisk. De siste årene har det vært flere utfordringer i verden rundt oss, Brexit, pandemi og krig preger internasjonal handel. Både myndighetene og næringsaktører har jobbet for å bevare og styrke det tette samarbeidet og handelsrelasjonene med Storbritannia, sier fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth (Ap).
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Dolly Parton-hotell snart klart for åpning i Nashville
Fortsatt god vekst i utenlandske passasjerer på norske lufthavner
Fairmont har åpnet engelsk resort
EU vil gjøre det lettere å hindre Airbnb og annen korttidsutleie
Satser på personlig service og avslappende atmosfære
Mest leste artikler
Gjestfrihet i hotell og restaurant: Nøkkeltallet som bygger lojalitet
Mattrendene i 2026: 10 trender som former matmarkedet
Ny kaffegenerasjon: unge nordmenn velger iskaffe året rundt
Siri Tunold kåret til Årets Hotelier 2025
God sommersesong for De Historiske med flere utenlandske gjester