Gruppe mennesker poserer foran en bygning med oransje dør og blomstrende planter.
Styret i Briskeby Restaurantdrift AS har besluttet å avslutte driften av Michaels ved årsskiftet. Bakgrunnen er de permanente endringene i åpningstidene i bydel Frogner.

Bydelspolitikerne endrer åpningstidene - et av Oslos mest kjente utesteder stenger

Etter syv år som en av Oslo vests mest kjente restaurant- og utelivsdestinasjoner stenger Michaels på Briskeby dørene 31. desember. Før den tid skal restauranten gjennom både høst- og julebordsesong, Michael Skiri håper på fullt hus helt frem til siste kveld.

Publisert

Styret i Briskeby Restaurantdrift AS har besluttet å avslutte driften av Michaels ved årsskiftet. Bakgrunnen er de permanente endringene i åpningstidene i bydel Frogner. Michaels må nå avslutte alkoholserveringen klokken 00.30, mot tidligere klokken 03.00, og alle gjester må være ute av lokalet innen klokken 01.00, mot tidligere 03.30. Endringen har fått betydelige konsekvenser for konseptet og gjort videre drift økonomisk lite bærekraftig.

Mann i mørk dress hilser i en elegant bar med hånden løftet.
– Når rammebetingelsene endres så fundamentalt, må vi samtidig ta konsekvensen av det. Vi er glade for at vi kan avslutte på en kontrollert og verdig måte, sier Michael Skiri, daglig leder i Michaels.

– Michaels har vært en unik møteplass i Oslo siden 2019, og vi er stolte av alt vi har skapt, sammen med våre ansatte og gjester. Når rammebetingelsene endres så fundamentalt, må vi samtidig ta konsekvensen av det. Vi er glade for at vi kan avslutte på en kontrollert og verdig måte, sier Michael Skiri, daglig leder i Michaels.

Skal avslutte med fullt hus

Michaels holder ordinært åpent helt frem til 31. desember. Alle eksisterende bookinger og arrangementer gjennomføres som planlagt, samtidig som restauranten fortsatt tar imot nye reservasjoner til middager, selskaper, julebord og arrangementer.

For Skiri handler de neste månedene derfor mindre om å stenge ned, og mer om å få mest mulig ut av den siste tiden.

– Vi har fortsatt en hel høst og julebordsesong foran oss, og den skal vi bruke. Jeg håper både gamle og nye gjester kommer innom og er med på å gi Michaels den avslutningen stedet fortjener. Målet vårt er enkelt: Vi skal skape gode opplevelser og ha fullt hus helt frem til siste kveld, sier Skiri.

Etter syv år blir nyttårsaften dermed siste kveld på Michaels. – Det er selvfølgelig vemodig, men aller mest kjenner jeg på takknemlighet. Michaels hadde aldri vært Michaels uten de ansatte og alle gjestene som har fylt huset gjennom disse årene, sier Michael Skiri.  

Powered by Labrador CMS