Restaurant

Fazer velger nores

Publisert Sist oppdatert
Fra 1. januar er medlem av Nores – en ledende innkjøpssammenslutning for hotell- og servicenæringen i Norge og Sverige. Fazer drifter 126 serveringssteder i Stor-Oslo, Stavanger, Drammen og Bergen og serverer 50.000 mennesker hver dag. Over 40 prosent av de ansatte er fagutdannede kokker eller servitører og fokus på kvalitet og matglede er høy.– For oss er det naturlig å velge en innkjøpspartner med fokus på høy kvalitet og gode råvarer. Nores har også et godt utvalg av lokale varer, og våre kokker får på denne måten de beste forutsetninger når de skal komponere menyer for våre kunder. Foruten å knytte oss til en innkjøpspartner og rådgiver med lang erfaring og høy matfaglig kompetanse, er mulighetene innkjøpsportalen gir oss viktig. Ved å administrere innkjøp, kalkulasjon og varetelling gjennom buy@nores frigjør vi tid til å fokusere på det vi er best på – nemlig å tilby skreddersydde kantineløsninger med fokus på høy kvalitet og mat laget fra bunnen av, sier , Innkjøpssjef i Fazer Food Services ().– Prosessen som ledet frem til samarbeidet mellom Fazer og Nores har vært spennende! Vi har hele tiden opplevd Fazer som en profesjonell og seriøs aktør, med høye ambisjoner og fokus på opplevelsen og miljøet rundt et måltid. Dette samarbeidet vil passe som hånd i hanske for oss i Nores, som gjennom flere år har opparbeidet oss erfaring og kompetanse gjennom samarbeidet med dyktige og innovative medlemmer, sier , administrerende direktør i Nores, før han fortsetter:– Samarbeidet vil også bidra til å heve vårt konsept ytterligere, gjennom tilgang til flere leverandører, ny kompetanse og et bredere forhandlingsgrunnlag – noe som vil komme alle våre medlemmer til gode. Vi gleder oss over tilliten, og ser med forventninger fremover til dette samarbeidet!Fazer har totalt 1200 restauranter i Finland, Sverige, Norge og Danmark. Sammen med Fazer Brands er Fazer Food Services en del av – et familieeid selskap med røtter helt tilbake til 1891. Selskapet tilbyr idag måltider, bakervarer og søtsaker i åtte land. Driften er basert på lidenskap for kundene, utmerket kvalitet og lagånd. Personalrestaurantene til Fazer er en motvekt til norsk matpakkekultur – noe de bevisst ønsker å være.Totalt 750 bedrifter i Sverige og Norge er medlemmer av Nores og samarbeider allerede om sine innkjøp. Nores fremforhandler avtaler med leverandører i de fleste varekategorier. Det er Nores’ lojale medlemmer med sitt volum som skaper grunnlaget for de beste avtalene, samtidig som innkjøpsorganisasjonen har en rådgivende funksjon rundt optimalisering av innkjøp. Nores er en non-profit organisasjon, og eventuelt overskudd av driften tilbakeføres derfor til medlemmene. I 2014 passerer organisasjonen 2 milliarder kroner i innkjøp.
Fazer Food Servicesbuy@noresØyvind AndresenbildetSpennende samarbeidEilif AndreassenFazer i 8 landFazer GroupNores eid av over 750 medlemmer

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS