Core by Clare Smyth, med tre Michelinstjerner i Kensington Park Road, ble igjen kåret til Londons beste gastronomiske opplevelse.

Londons topprestauranter øker prisene mest

2026-utgaven av Harden’s London Restaurants ble nylig lansert, det er 35. gang denne velrenommerte guiden til Londons restaurantverden utgis. Redaktør Peter Harden sier London for tiden opplever en betydelig økning i antall restaurantetableringer.

Publisert

Gjennomsnittlig pris for middag for én person (tre retter, en halvflaske vin, kaffe, cover charge, service og mva) på de restaurantene som er oppført i 2026-guiden er £82,58 (NOK 1103), sammenlignet med £78,84 (NOK 1054) i fjor. Denne økningen på 4,7 % er mer enn den generelle prisveksten på 3,6 %. Det er påfallende at jo dyrere restaurantene er, desto større er prisøkningen. For de som tar £100+ per person var økningen 6,8 %, og for de som tar £150+ per person, enda et hakk høyere, 8,6 %.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS