Restaurant

- Restaurantbransjen hadde kun rundt 2% driftsmargin før pandemien, så vi snakker om en bransje med lave marginer og som derfor er veldig sårbar, sier Gjøran Sæther i Fursetgruppen.

- Restaurantmarkedet vil komme seg ganske raskt tilbake

- Etter at vi kunne åpne restaurantene igjen, i slutten av mai, tok det skikkelig av og omsetningen har vært på et høyt nivå. Det er hyggelig å se at til tross for at det fortsatt er smittevernstiltak, er folk veldig glade for å kunne gå ut og spise, og ta et glass vin igjen. Vi har kunnet ta tilbake omtrent alle ansatte som har vært permittert, og de er også veldig glade for å være tilbake på jobb igjen.

Publisert Sist oppdatert

Det sier Gjøran Sæther, administrerende direktør i Fursetgruppen, som driver nærmere 30 restauranter, kantiner og selskapslokaler i Oslo-området, med totalt over 500 ansatte. I tillegg er Sæther styreleder i VisitOslo og sitter i styret i NHO Reiseliv.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS