Hjemmelagde kjøttkaker med kålstuing er en bestselger. – Vi vil aldri slutte å lage kjøttkakene selv, til tross for at kjøttdeigen vi lager den av er langt dyrere enn ferdige kjøttkaker fra Gilde, og at vi må legge til mye arbeidskraft, sier Håvard Rustad.
Veikroene forsvinner – en offentlig styrt avvikling?
Konkurransevridende rammebetingelser med ulike momssatser fører til en offentlig styrt avvikling av Norges veikrotradisjoner, mener krovert Håvard Rustad i Sokna.
I hans barndom var det 12 – 13 veikroer langs Riksveg 7 mellom Oslo og Gol. I dag er det to, og Rustad Kafé er en av dem. – Veikroene var og er viktig for identiteten til alle småstedene de ligger i, og de representerer mange arbeidsplasser på steder hvor disse ellers ikke finnes, sier Rustad.
Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd
199,- 599,-
KJØP
Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd
19,- 149,-
KJØP
Nylige artikler
Brudd i lønnsforhandlingene for hotell- og restaurantbransjen
Reiselivsnæringen krever strengere regler etter hvalsafari-sesongen
Color Group fornøyd med 2025-resultatet
Ny refinansiering og ny konsernsjef i Fjord Line
Nå kan du få servering i gondol over Trysil
Mest leste artikler
Lønnsoppgjør 2026: Viktige krav fra Fellesforbundet til NHO Reiseliv
Cruiseavgift på 100 kroner per passasjer foreslått av regjeringen
Skatteetaten avdekker regelbrudd ved serveringssteder i 27 kommuner
Flat takst for turistskatt gir høyere inntekter til kommunene
Ny F&B direktør Jacob Björklund styrker Radisson Blu Plaza Oslo