Vil rekruttere unge til restaurant og matfag, grøntsektoren og skogbruket
Den ferske landbruksministeren og arbeidsministeren varsler at Ap-regjeringen vil at flere norske arbeidstakere skal bli sesongarbeidere. – Det kommer til å være en hovedsak for meg å rekruttere unge inn i grøntsektoren, restaurant og matfag og i skogbruket, sier landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen, til Nationen.
En sentral del av Ap-regjeringens oppgjør med dårlige arbeidsvilkår for sesongarbeidere er å sette støtet sterkere inn mot å få flere norske arbeidstakere ut i åkeren, i tillegg til å bedre landbrukets rykte i arbeidslivet. Det varsler landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen og arbeidsminister Tonje Brenna.
– Norge har stabil tilgang på sesongarbeidere også fra tredjeland. Det er fint, men jeg tenker at vi bør ha en felles ambisjon om å øke rekrutteringen blant norsk ungdom til landbruket, sier Brenna.
Nylige artikler
Hertz Norge på topp for fjerde gang
Fremtidens kokker og servitører kjemper om finaleplass
Marriott oppjusterer prognosene for tredje gang i år
Scandic Hotels Group fullfører oppkjøp av Dalatas hotellvirksomhet
Selvaag Eiendom signert med nordisk restaurant på Tjuvholmen
Mest leste artikler
Hellstrøm Juleaquavit 2026 kåret til beste akevitt på Norsk Akevittfestival
Norges beste hotellfrokost 2026: Hotel Bristol og Scandic Nidelven vant
Brakstad kåret til årets beste pinnekjøtt i Bergen
Tromsø, Stranda og Vågan får innføre besøksbidrag fra 2027
Henrik Sauge blir ny Commercial Manager ved Støtvig Hotel