Smaksrik Provence-vin med Hollywood-glans
Studio Miraval er en vin med et uvanlig opphav, skapt i skjæringspunktet mellom Hollywood-glans, stjernespekket musikkhistorie, fransk eleganse og kompromissløs kvalitet. Rosé-varianten har vært på markedet i fire år, nå er også Studio by Miraval Blanc lansert i BiB.
Château Miraval eies av Hollywood-paret Brad Pitt og Angelina Jolie, de falt pladask for både regionen Provence og slottet, som ligger på en vakker eiendom med vinmarker, omkranset av pinjeskog, ikke langt fra rivieraen.
Det er vinfamilien Perrin, en av Rhône-dalens mest anerkjente produsenter, som med sin solide fagkunnskap, har gitt Brad Pitts visjon for eiendommen et tydelig uttrykk.
Druen Rolle (også kjent som Vermentino i Italia) er aromatisk og trives best i solrikt, varmt klima, som nettopp her i Syd-Frankrike, hvor den er en av de viktigste hvitvinsdruene. Druen gir viner med flott tekstur og god friskhet i middelhavsklimaet i Provence, hvor den får perfekt modning, uten å miste det florale, saltmineralske og aromatiske uttrykket, med toner av sitrus og fersken.
Flaskevarianten av Studio by Miraval Blanc har vært på markedet en stund, kartongen inneholder nøyaktig samme vin som på flasken, det betyr en «BiB-flaskepris» på 145 kroner, mens flaskevarianten koster 214,90 kroner.
Studio by Miraval Blanc 2024 har en lys strågul farve med grønt skjær. Avdempet fruktig aroma av hvit fersken. En fruktig vin med substans. Behagelig, tørr med lang ettersmak. En smaksrik allround-hvitvin, som egner seg godt til aperitiff, samtidig som den er en glimrende matvin.
Studio by Miraval Blanc BiB 2024
Druer: 100% Rolle
V-pris: NOK 579,90
Importør: Moestue Grape Selections
Nylige artikler
Arbeidstilsynet styrker innsatsen for arbeidsmiljøet i overnattings- og serveringsbransjen
Stadig flere ønsker at julebordet skal være mer enn bare en middag
Widerøe kåret til Europas beste regionale flyselskap
Virke: Statsbudsjettet 2027 – ingen styrkning av norsk reiseliv
– Hotellmarkedet i Tromsø er et av de desidert mest solide i Norge
Mest leste artikler
June Johansson blir hotelldirektør for The Hoxton Oslo
Flere hundre taxisjåfører utestengt fra Gardermoen etter svindel
Norske hoteller med sterk vekst i tredje kvartal og september
Oslo-restauranter kjøpte stjålet kjøtt fra matbutikker
Tromsø-hotellene vokser kraftig med økt rombelegg