Spesiallaget til port & tonic
Portvinprodusentene må også tenke nytt og tilpasse produktene tidens smak. Nå er det mange, ikke minst unge, som vil ha lyse, lette og alkoholsvake drikkevarer. Graham’s, et av de best kjente portvinhusene, innleder nå en ny æra, ved å lansere den første portvinen som er spesiallaget for å blandes, Blend Nº5. Den er laget med basis i håndplukkede druer fra Douro. I prosessen inngår kaldfermentering, for å maksimere fruktige og florale karakteristika. Den lave alkoholstyrken, kun 19%, er bare rundt halvparten så mye som i vodka og gin. Resultatet er lett, crisp og aromatisk. Farven i glasset, selv med tonic og is, er delikat lys gylden.
Graham’s Blend No.5 er en aromatisk portvin på druene Malvasia Fina, som gir friskhet og syre og den sjeldnere Moscatel Galego (Branco), som gir fruktig smak, samtidig som den er så tørr at den lett lar seg mikse med tonic. Port & Tonic serveres med mye is, en god tonic, pluss sitron, lime, eller mynteblad. Blend Nº5 passer også godt inn i andre cocktails og drinker.
Port & Tonic er ikke akkurat noen nyhet, men med Graham’s Blend No.5 har vi altså, for første gang, fått en portvin som er laget spesielt for formålet. Den er mer eksotisk enn G&T og det lavere alkoholnivået gjør at man kan drikke mer av den. En perfekt forfriskende og velsmakende sommerdrink.
Graham’s Blend Nº5
Druer: 60% Moscatel Galego, 40% Malvasia
V-pris NOK 349,90
Importør: Magma Wines
Nylige artikler
Noma gjenåpner – omstridt kjøkkensjef får ny rolle
Spesiallaget til port & tonic
Musserende årgangsvin fra Rathfinny
Tradisjonsrike Franken-viner
En av Antinoris toscanske perler
Mest leste artikler
NorgesGruppen kjøper 35 prosent av Fursetgruppen og satser på restaurant og catering
Halvparten må kutte i sommerferien: Dropper utenlandstur og velger billigere ferie
Airbnb og korttidsutleie: Regjeringen vil gi kommunene større makt
Cafe Watt åpner på Tullinløkka med norske råvarer og sesongmeny
Det kan bli streikesommer i flytrafikken: SAS-kabinansatte, bakkemannskap og stuere i mekling