Tradisjonsrik Alsace-produsent
Syv generasjoner av familien Lorentz har laget vin i Alsace, familieprodusenten ledes idag av sjette generasjon, Georges Lorentz. Vinmarkene til Gustave Lorentz ligger i Altenberg de Bergheim i fjellområdet Vosges. Riesling, Pinot Gris, Gewurztraminer og Pinot Blanc er de vanligste druetypene som dyrkes her. Gustave Lorentz ble sertifisert økologisk i 2012.
Crémant betyr “kremet” og refererte opprinnelig til musserende viner laget med mindre trykk, noe som gjør boblene bløtere og mer kremete. Crémant gir ofte en fantastisk vin for pengene, for de som ønsker en stil lik den fra Champagne.
Gustave Lorentz Crémant d’Alsace Brut lages etter méthode traditionnelle og er et resultat av lange tradisjoner og godt håndverk. Den inneholder tre forskjellige druetyper: Chardonnay for friskhet og fruktighet, Pinot Noir, som gir lengde og aroma av røde bær, og Pinot Blanc som tilfører vinen eleganse og struktur.
Blek gylden. Fruktig aroma av eple og sitrus. Frisk, syrlig, tørr og lett. Meget bra musserende som passer godt til mat og aperitiff.
Gustave Lorentz Crémant d’Alsace Brut
V-pris: NOK 219,90
Druer: 33% Chardonnay, 33% Pinot Blanc, 33% Pinot Noir
Importør: Interbrands Norway AS
Nylige artikler
Wolt-budene tapte i lagmannsretten – har ikke krav på fast jobb
Ny charterrute til OSL for britiske skiturister
SAS-piloter nekter å ta ekstravakter - kan føre til flere avlyste avganger
Bygger verdens mest effektive, batteridrevne sightseeing- og opplevelsesbåter i Norge
Alpin luksus
Mest leste artikler
Norske verdier som drivkraft for helårlig reiseliv i Norge
Hotellmarkedet i Norge: Forventet vekst og investeringsmuligheter
Miljødirektoratet foreslår 50% kjøttavgift for å redusere utslipp
Qondor styrker internasjonal vekst med Monterro som ny partner
Turisme til Oslo øker: Stor vekst fra USA og Kina