Turister på Hurtigruten.

Interessen for Norge som ferieland er høy og stabil

Reiselysten holder seg på et høyt nivå i de europeiske landene som sender flest turister til Norge, særlig i Danmark og Nederland. Derimot i Tyskland og England ligger andelen som vil reise til utlandet langt under nivået før pandemien. 39 prosent av de som er spurt vurderer å besøke Norge de kommende 3 årene, men kun 5 prosent det neste året. Norge er attraktivt, men står ikke nødvendigvis høyest på ønskelisten.

Publisert Sist oppdatert

Dette er blant hovedfunnene i Innovasjon Norges Reisebarometer vår 2025. Reisebarometeret måler reiseforventninger, reiseplaner og reiselyst i seks europeiske markedene. Barometeret tar temperaturen på markedene og viser hvordan de reisende i Sverige, Danmark, Tyskland, Nederland, UK og Frankrike tilpasser seg og prioriterer, i en tid med økonomisk og politisk usikkerhet.

For å lese denne saken må du være abonnent

Reiseliv1 & Convenience – nye saker på nett hver dag og 7 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler på både reiseliv1.no og convenience.no samt e-utgaven.

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
3 mnd

150,- 575,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett og papir
12 mnd

1875,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
1 mnd

1,- 145,-

KJØP

Reiseliv1 & Convenience
Nett
12 mnd

1430,-

KJØP

Powered by Labrador CMS